Co oznacza wynik TK jamy brzusznej u 58-latka?

Opis badania TK jamy brzusznej. Co to oznacza Koncentryczne pogrubienie ściany pogranicza zstepniczo-esiczego z zacisnieciem światła jelita na odcinku dł. 4cm z obecnością egzofitycznego guzkaod strony przedniej wielk. ax. 16x14mm - próbab.Tu. Zewnętrzne obrysy ściany jelita stosunkowo wyraźne, lokalnie obecne dyskretne pasemkowate zagęszczenia w tkance tłuszczowej - infiltracja npl lub reakcja desmoplastyczna. W wątrobie w S3 oraz S6 dwie zmiany meta śr. odpowiednio 20mm i 18mm, w S4 torbiel 6mm.

Koniecznie należy omówić z Lekarzem Gastrologiem !!!

Jest zmiana lokalna jak opisana, do dalszego leczenia / wyciecia / i zabadania pod mikrodkopem !

Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG Pozdrawiam

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog