Uraz żuchwowo-skroniowy po zbyt szerokim otwieraniu jamy ustnej

Dzień dobry. Jakiś czas temu zbyt szeroko otworzyłam buzię podczas jedzenia jabłka i miałam trzaski w lewej stronie żuchy, byłam u wielu specjalistów( stomatolog, chirurg szczękowy, fizjoterapia, protetyka). Mam podejrzany uraz żuchwowo skroniowy. Wcześniej przy otwieraniu buzi słychac było przeskakiwanie i trzaski, ale teraz jest straszny ból i praktycznie nie mogę jej otworzyć. Co powinnam teraz zrobić i gdzie się udać? Czy szyna relaksacyjna mi pomoże w tym i wszystko wróci do normy? Dziękuję

Ma Pani zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego bez odzyskania krążka stawowego. Przez dłuższy czas staw klikał teraz doszło do przemieszczenia i zniekształcenia krążka. Konieczne jest zespołowe leczenie chiropraktyczne, ortodontyczne i fizykoterapeutyczne. Sama szyna może być niewystarczająca. Konieczne jest zwykle ustawienie i ustabilizowanie miednicy. Pozdrawiam Marcin Dolecki

Niezbędna jest konsultacja w gabinecie i dokładne badanie. Na większość pytań można udzielić odpowiedzi dopiero po badaniu i zdjęciach RTG. Szyna relaksacyjna powinna pomóc.