Co oznacza ten wynik badania kręgosłupa u 36-latki?

Witam czy mogła bym prosić o interpretacje takich wyników ... bardzo minimalne tylne wybrzuszenie krążka w kontakcie bez ucisku na korzenie L 5. Przeciążenie tylnej międzynasadowej choroby zwyrodnieniowej stawów...nieznaczne odcięcie krążka zboczone w lewo z kontaktem z korzeniem l5 bez kompresji...dyskopatia z kontaktem dysku kontaktowego na korzeniach L5, zwłaszcza po lewej stronie, bez konfliktu korzeniowego.....bardzo minimalne tylne wybrzuszenie krążka w kontakcie bez ucisku na korzenie L 5. Przeciążenie tylnej międzynasadowej choroby zwyrodnieniowej stawów

Patologie krążków międzykręgowych (dysków) nierzadko opisywane są w rezonansie magnetycznym nawet u bezobjawowych pacjentów. Brak ucisku na struktury nerwowe jest najistotniejszą informacją w przytoczonym opisie. Jeżeli towarzyszą Pani dolegliwości proszę skonsultować się z ortopedą i dobrym fizjoterapeutą.