Jak interpretować wynik badania kręgosłupa u 31-latki?

Chciałabym zapytać czy to coś poważnego. Nieznaczne skrzywienie osi kr L-S w lewo obniżenie i dehydracja kra miedzykregowych L4-5 i L-S1 z peknieciem ich pierścieniwloknistych wloknistych. Na poziomie L4-5-Scentralna wypuklina krążka miedzykregowego bez stenozy kanału kręgowego z symetrycznym konfliktem korzeniowym. Na poziomie L4-5 okrezna centralno lewoboczna wypuklina krążka miedzykregowego z kompresją worka oponowego i korzenia lewego nerw rdzeniowego. Kanał kregowy bez stenozy. Częściowe zwężenie lewego zachylka bocznego i lewego otworu m-kiedy.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Widoczne są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z przesunięciem krążków międzykręgowych i uciskiem na nerwy rdzeniowe. Dalsze leczenie zależy od stanu klinicznego pacjenta i objawów.