Co oznacza wynik MRI kręgosłupa u 27-latka?

Źle wyniki co dalej robić?Badanie MRI kręgosłupa LS przeprowadzono na aparacie 1,5T. Wykonano sekwencje TSE, STIR uzyskując obrazy T1 i T2- zależne w plaszczyznach poprzecznych, czolowych i strzalkowych, bez podawania srodka kontrastowego Badanie w zakresie od Th11 do kości krzyżowej. Skierowanie: bóle Splycona fizjologiczna lordoza. Trzony kregowe o prawidlowej wysokości oraz morfologii sygnalu z nierownosciami blaszek granicznych Tarcze miedzykregowe o prawidlowej wysokości, odwodniona tylko na poziomie L5/S1 Nierównosci (nadlamania) blaszek granicznych trzonow L4-S1 o charakterze guzków Schmorla. Przestrzenie międzykregowe Lido L3 niezmienione. Th12/L1 i L4/L5 Drobne centralne uwypuklenie krążka m/kregowego o char.początkującej protruzja z uciskiem na worek oponowy L5/S1: w Masywne (ok 11mm) centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka m-kregowego z masywnym uciskiem na worek oponowy, zaciśnięcie zachylka lewego uciskiem na lewy korzen nerwu S1 w kanale kregowym. Bez cech stenozy AP do 11mm w l.posrodkowej.

Otrzymałem to pytanie jako bezpośrednio do mnie. Niestety zupełnie nie zajmuję się kręgosłupami, więc nie wiele poradzę. Pozdrawiam, Michał Drwięga