Dlaczego mam problem ze stawami skroniowo-żuchwowymi?

Dzien dobry.Mam problem ze stawami skroniowo-zuchwowymi.Przeszlam leczenie ortodontyczne,ktore mialo wyleczyc mnie z tego problemu.Ortodonta twierdzil ze analizowal moje modele zgryzu w artykulatorze lecz nie mialam badania lukiem twarzowym.I tu moje pytanie jaka jest roznica w badaniu tylko altykulatorem a jaka w badaniu lukiem twarzowym?

Łuk twarzowy umożliwia analizę ustawienia płaszczyzny zgryzu względem podstawy czaszki i stawów skroniowo żuchwowych - ewentualnego przechyłu, pochylenia i wychylenia. Zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego spowodowane jest najczęściej zespołem wad postawy i zgryzu a w konsekwencji przewlekłego napięcia mięśni. Pozdrawiam