Co znaczą dolegliwości pochodzące od stawów skroniowo-żuchwowych?

Dzien dobry.Mialam leczenie ortodontyczne,ktore mialo zniesc calkowicie dolegliwosci pochodzace od stawow skroniowo-zuchwowych.Mialam podwyzszany zgryz,rozklinowanie,od poczatku leczenia mialam po obu stronach na szostkach i siodemkach dolnych nalozone nadbudowy dekompresyjne.Leczenie mialo calkowicie zniesc dolegliwosci,jednak pomoglo tylko w pewnym stopniu.Od jego zakonczenia minely 2 lata,nadbudowy zostaly,mam je miec caly czas.Ortodonta twierdzi,ze ortodontycznie jest wszystko dobrze,ale ja caly czas mam dolegliwosci.Co moze byc tego przyczyna?Pozdrawiam

Być może problem leży w zaburzeniach postawy i asymetrii czaszkowej. Bez dokładnego zbadania stanu Pani stanu ciężko jest stwierdzić gdzie leży przyczyna. Pozdrawiam

Piotr Brzezik

W tym przypadku warto poszukać lekarza, który specjalizuje się w schorzeniach stawu skroniowo-żuchowego. Zazwyczaj jest to bardzo złożony problem i leczenie ortodontyczne jest tylko jednym z elementów wielospecjalitycznego postępowania.