Jak pozbyć się bólu w stawie skroniowo-żuchwowym?

Witam, Mam problem z bolącym stawem skroniowo-żuchwowym, uczucie przeskakiwania i słyszalne ,,klikanie" przy otwieraniu ust. Miałam robiony rezonans magnetyczny, skrócony opis to: głowa żuchwy podczas otwierania ust nadmiernie przemieszcza się z dołka stawowego ku przodowi na guzek stawowy -obustronnie. Podchrzęstna sklerotyzacja głowy żuchwy lewego stawu. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienie co to oznacza oraz czy jest się czym martwić? Kobieta, lat 27 Pozdrawiam

Przyczyną takich dolegliwości może być tzw. choroba okluzyjna, czyli wady zgryzu, kiedy dolna i górna szczeka są do siebie niedopasowane, a to przekłada się na większe obciążenie stawów. Nawet brak jednego zęba może prowadzić do szeregu komplikacji, a nawet dolegliwości, o których Pani pisze. Warto wybrać się do stomatologa, który zajmuje się leczeniem takich przypadłości. W gabinecie wykona odpowiednie pomiary, diagnostykę, przegląd zębów i uzupełnień oraz zaleci kolejne kroki.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl