Tępy ból prawego stawu skroniowo-żuchwowego a wada postawy i wada zgryzu

Witam. Od kilku dni odczuwam tępy ból prawego stawu skroniowo-żuchwowego. Pojawią się przy otwieraniu i zamykaniu buzi, jedzeniu oraz zaciskaniu zębów. Ponadto dwa dni temu pojawiło się takie delikatne klikanie w tym stawie. Czy może to być spowodowane wadą postawy i wadą zgryzu? Do jakiego lekarza powinnam udać się w pierwszej kolejności? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nieleczone zmiany w stawie pogłębiają się i dają wiele przykrych dolegliwości, w tym bardzo silne , słabo reagujące na leczenie bóle.

Każdy objaw ze strony stawu skroniowo - żuchwowego może świadczyć o jego przeciążeniu. Przyczyn może być dużo - stres, wada zgryzu, tak zwane węzły urazowe w jamie ustnej to tylko nieliczne, aczkolwiek niezmiernie ważne.
W pierwszej kolejności radzę udać się na konsultację do lekarza dentysty - po dokładnej diagnostyce znajdzie rozwiązanie lub skieruje Panią do innych specjalistów. Wspólnie zaproponują Pani leczenie, które ograniczy obecne dolegliwości.