Czy aparatem stałym można wyleczyć choroby stawu skroniowo-żuchwowego?

Czy zastosowanie implantu ortodontycznego zamiast założenia zamka na odsłonięty ząb zatrzymany (chodzi o dolną ósemkę) skraca czas leczenia aparatem stałym i czy aparatem stałym można wyleczyć choroby stawu skroniowo-żuchwowego?

Dzień dobry,

wypowiem się tylko w sprawie leczenia chorób stawu s-ż aparatem ortodontycznym, z pewnością nie jest to metoda z wyboru, śrubokrętem też można przekopać grządkę :).
Będę mógł się więcej wypowiedzieć jeżeli zostanie wyjawiona jaka to choroba stawu, pozdrawiam