Ból szczęki, zębów i stawu skroniowo-żuchwowego

na początku zaczął boleć mnie ząb (lewa, górna 6) pojechałam do dentysty jednak ona powiedziała mi, że jest z zębem wszystko w porządku tak samo jak i z resztą, przypisała mi antybiotyk. teraz boli mnie praktycznie cała szczęka po lewej stronie, ucho, węzeł chłonny i chyba staw s-ż. czuję tak jakby nie pasowały mi zęby do mojej szczęki, jakby coś się przestawiło. trwa to już prawie 2 tygodnie, a ząb dalej boli jak i cała lewa strona szczęki.

Witam,
Proponuję wykluczyć schorzenia laryngologiczne- konsultacja laryngologa w sprawie ucha, zatok, nosa. Powinna Pani z cała pewnością wykonac pantomogram- prześwietlenie wszystkich zębów oraz rtg celowane na okolicę zęba , który Panią bolał.Na pantomogramie można wstępnie ocenić stan stawów skroniowo-żuchwowych. Jesli będzie potrzeba można ocenic na rtg również stawy s-ż. Przepisanie antybiotyku jak widać nie załatwi sprawy bez wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości. Wymaga Pani obszernej diagnostyki.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

Należy zrobic zdjęcie pantomograficzne i sprawdzić czy stan zapalny nie utrzymuje sie przy którymś z zębow. Czasami wada zgryzu prowadzi do tzw węzła urazowego i pozornie zdrowy ,nie leczony ząb moze obumrzeć. Podstawą jest badanie stomatologiczne. Opukujemy kolejne zeby sprawdzając reakcję jak rownież określamy reakcje zęba na zimno.