Zwyrodnienie kręgosłupa a konsekwencje wypadku komunikacyjnego

Dzień dobry, ok 10 mcy temu miałam wypadek komunikacyjny uderzenie w tył auta przez tira bezpośrednio po wypadku odczuwałam ból kręgosłupa który nasilał się z każdym miesiącem -w tym okresie odbyłam dwie długie rehabilitacje ból stawał się coraz silniejszy przy tym bardzo silne bóle głowy ,mroczki i zawroty,momentami zamazany obraz ortopeda skierował mnie na mr kręgosłupa szyjnego wynik;na poziomie C6/7 C7/Thn1 wczesne zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkoverebralnych spłycają wejścia do lewych otworów miedzy kręgowych rozumiem że zwyrodnienie to raczej wrodzona wada nie powiązana z wypadkiem,ale czy ostre nasilenie bólowe po wypadku może mieć z nim związek? wcześniej przed wypadkiem nie odczuwałam tak silnych dolegliwości ubezpieczyciel uchyla się od odpowiedzialności i nie wiem czy sprawę tak zostawić z góry dziękuję za odpowiedz

Opis MRI to za mało ; Ważne objawy, stan Pacjenta . Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, ocena stanu zdrowia, obciążeń, wynikow badań.
Czy objawy nasilają się ? Od jak dawna? Pozdrawiam i zapraszam