Życie w stresie i sine wypadanie włosów

Witam , mam 42 lata . Od dłuższego czasu żyję w ciągłym stresie i zauważyłam , że włosy wypadają mi 'garściami' . Prócz tego mam niskie wyniki morfologii , tj. hemoglobina oscyluje w granicach 9-10 . Czy stres i niska ilość hemoglobiny jest powodem wypadania moich włosów ? Mogą być jeszcze inne czynniki ? Pozdrawiam.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Witam! Wypadanie włosów może być spowodowane niską hemoglobiną (anemią). Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego celem diagnostyki i leczenia przyczyn anemii oraz ewentualnych innych powodów wypadania włosów.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty