Żylaki powrózka nasiennego i ból jądra

Witam serdecznie, Wykryto u mnie żylaki powrózka nasiennego (II stopnia), mam czasem ból lewego jądra do tego odczuwam co jakiś czas mocne uczucie kucia po lewej stronie podbrzusza (czy to jest związane z żylakami?). Byłem u urologa i nie dostałem żadnych lekarstw, a jeśli chodzi o operację to powiedział mi że jest na razie nie potrzebna bo niesie za sobą ryzyko. Proszę o radę odnośnie bólów i co dalej mam robić.

Jeśli urolog nie uważa, że dolegliwości są związane z żylakami powrózka nasiennego to adziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym i ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć w badaniu fizykalnym np. przepuklinę pachwinową. Trzeba też liczyć się z tym, że dolegliwości mogą być także związane z jakąś patologią w zakresie dolnego odcinka kręgosłupa.