Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żylaki w obrębie nóg a konieczność operacji

Dzień dobry, tato mój (57 lat) ma straszne żylaki na obydwu nogach- lekarz stwierdził, że nigdy nie widział takiego przypadku i konieczna jest operacja. I teraz pytanie - czy lepiej przez wycięcie czy laserem??
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Żylaki - defekt kosmetyczny czy problem zdrowotny?

Czy żylaki to problem wyłącznie kosmetyczny? Doktor Iwona Radziejewska i doktor Naser Dib tłumaczą, że niewydolność żylna to choroba, która wymaga odpowiedniego sposobu leczenia.

W przypadku dużego zaawansowania zmian żylakowatych w zakresie kończyn dolnych zazwyczaj zaleca się leczenie operacyjne klasyczne. Oczywiście co do typu leczenia operacyjnego najlepiej, aby zadecydował o tym bezpośrednio chirurg naczyniowy lub ogólny prowadzący.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Witam serdecznie, im więcej chorób towarzyszących, zwłaszcza w przypadku choroby niedokrwiennej serca, tym metoda laserowa jest bardziej preferowana - nie wymaga odstawienia leków przeciwpłytkowych i przeciwskrzepliwych, pozwala szybciej wrócić do pełnej sprawności, a zabieg można wykonać jednoczasowo na obu kończynach dolnych. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0

Obie metody mają porównywalną skuteczność. Niewątpliwą zaletą metody laserowej jest minimalny czas rekonwalescencji, zastosowanie tylko znieczulenia miejscowego, lepszy efekt estetyczny, możliwość wykonania zabiegu na obu kończynach jednoczasowo (przy dużych żylakach klasyczne leczenie operacyjne rozkłada się na dwa etapy).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy