Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris

Witam, odebrałam wyniki endoskopii. Oto one: Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris. Co to oznacza, jest to rak złośliwy, może tworzyć przeżuty?

- oznacza
Gruczolak cewkowy z dysplazją (zaburzenie różnicowania komórkowego) stopnia małego. Wynik świadczy o zwykłej łagodnej zmianie, bez cech złośliwości. Taka zmiana na pewno nie daje przerzutów. Całkowite usunięcie zmiany leczy ją całkowicie.