Czy ten ból może mieć związek z podrażnieniem po badaniu endoskopowym?

Dzień dobry. Jedząc śledzia wbiła mi się niedaleko nagłośni ość. Pojechałam na sor, była widoczna. Nie dało się jej usunąć za pomocą narzędzia i patyczka z powodu zbyt mocnego odruchu wymiotnego. W pewnym momencie zniknęła. Lekarze przy badaniu endoskopem nie widzieli ości ani miejsca ukłucia. Zostałam wypisana ze szpitala, jednak odczuwam w tamtym miejscu lekki ból. Możliwe że ość jest bardzo głęboko? Czy może to tylko podraznienie po wielokrotnym badaniu endoskopem? Po jakim czasie mogłoby wywiązać się ewentualne zakażenie?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli odczuwa Pani ból w miejscu, gdzie wbiła się ość, warto skonsultować się z lekarzem, który wykonał badanie. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak zdjęcie rentgenowskie lub tomografię komputerową, aby upewnić się, że ciało obce nie jest nadal obecne w ciele. Może również przepisać leki przeciwbólowe, aby złagodzić podrażnienie.

Należy jednak nadmienić, że jeżeli na badaniu endoskopowym nie znaleziono ości, to najprawdopodobniej trafiła ona do żołądka i tam zostanie rozpuszczona. Podrażnienie może wynikać z samego faktu zadławienia lub w wyniku badania endoskopowego.

Dla pewności jednak zawsze warto zbadać swoje wątpliwości i udać się do lekarza.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://zywienie.abczdrowie.pl/osc-ryby-w-gardle-jak-prawidlowo-udzielic-pierwszej-pomocy-przy-zadlawieniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.