Czy możliwe, że dalej mam ość w gardle?

4dni temu stanęła mi osc w gardle. Było to chwilowe lukucie ale przeszlo. Później nie odczuwałam żadnych dolegliwości. Po.4 dniach odczuwam bol gardla/drapanie.czy to może być spowodowane przez osc?
KOBIETA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że kilka dni temu mogła utknąć Pani w gardle ość. W gardle dyskomfort pojawił się od razu, a potem znikł. Możliwe, że ość przeszła dalej przełykiem do żołądka. Niemniej po paru dniach od tej sytuacji zaczęła Pani odczuwać drapanie w gardle i ból. Prawdopodobnie na skutek obecności ciała obcego w śluzówce doszło do podrażnienia. Dlatego też obecne są u Pani takie objawy. Jeśli są one bardzo dokuczliwe oraz powodują duży niepokój, to wydaje się, że koniecznie trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu albo od razu do laryngologa. Specjalista posiada odpowiednie narzędzia, które pozwolą na dokładne obejrzenie gardła. W sytuacji, gdy jednak coś w gardle pozostało, będzie mógł to usunąć. Gdy jednak ości nie znajdzie, to zaleci zastosowanie odpowiednich preparatów, które złagodzą objawy. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/ciala-obce-w-przelyku

https://portal.abczdrowie.pl/gardlo

https://portal.abczdrowie.pl/laryngolog

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.