Czy tabletka utknęła mi w gardle?

Witam, 14 dni temu połknęłam tabletkę która utkwiła mi w gardle, od razu gdy ją połknęłam poczułam ból, a następnego dnia bolała mnie cała lewa strona gardła uczucie jak przy refleksie tabletka zatrzymała się z lewej strony w krtani, a gdy chciałam ją odksztusić przesunęła się w kierunku tchawicy i teraz czuję ją gdy mocno przełknę ślinę, Ale nie czuję żadnych duszności więc czy to możliwe,że tabletka utknęła w krtani lub tchawicy czy uczucie zalegania tej tabletki i ból przy połykaniu to tylko podrażnienie?
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku utknięcia ciała obcego w gardle, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub udanie się do najbliższego szpitala, aby przeprowadzono odpowiednie badania i zaplanowano dalsze postępowanie.

Jeżeli jednak od tej sytuacji minęło już 2 tygodnie, to najprawdopodobniej tabletka została w całości rozpuszczona, a wskazane przez Panią objawy mogą wskazywać na lekkie podrażnienie.

Jeśli symptomy będą się dalej utrzymywać, zalecamy wizytę u lekarza, który będzie w stanie przeprowadzić potrzebną diagnostykę.

https://portal.abczdrowie.pl/ciala-obce-w-drogach-oddechowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.