Alergia na mleko krowie u 5-miesięcznego dziecka

Witam moj 5msc synek ma alergie na mleko krowie.Pani doktor zabronila mi podawnia mu mleka ma dostawac tylko pokarmy stałe typu kisle zupki owoce. Ciezko jest bez mleka w nocy synek placze bo jest glodny i nie chce jesc zupki nie wiem co mam robic.dodam jeszcze ze ma problem ze skórą caly jest z sypany i non stop sie drapie.

Witam,
Dzieciom w pierwszym roku życia nie podaje się mleka krowiego. Rzeczywiście u niemowląt może wystąpić alergia na białko mleka krowiego. Objawami takiej alergii może być min. wysypka, wymioty, częste ulewania, biegunki, W przypadku karmienia naturalnego u matki wprowadza się dietę eliminacyjną produkty mleczne, natomiast w przypadku karmienia sztucznego wprowadza się mleka modyfikowane zawierające hydrolizaty białkowe (np. Bebilon pepti, Humana HA, Nestle Nan HA, Nutramigen). W celu ustalenia odpowiedniego mleka dla Pana synka należy ponownie skontaktować się z lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam