Czy takie leki można stosować chorując na astmę?

Witam serdecznie . Od kilku dni mam skręcony i naderwany nadgarstek . Mam nosić przez dwa tygodnie ortezę ale zauważyłam że pod wieczór puchnie mi ręką po noszeniu tej ortezy . Proszę mi powiedzieć czy przy stowanoi ortezy powinnam otrzymać leki przeciwzakrzepowe ? Czy takie leki można stosować chorując na astmę ? Co w takiej sytuacji robić ? Pozdrawiam
KOBIETA, 34 LAT 3 tygodnie temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Przykro mi słyszeć o Pani urazie nadgarstka. Rozumiem, że noszenie ortezy (https://portal.abczdrowie.pl/orteza ) może być niekomfortowe, zwłaszcza jeśli obserwuje Pani obrzęk w kończynie. To ważne, aby środki wspomagające leczenie, takie jak orteza, nie przyczyniały się do dodatkowego dyskomfortu czy komplikacji.

Opuchlizna po noszeniu ortezy może być normalną reakcją organizmu na uraz i unieruchomienie, ale w tej sytuacji ważne jest, by upewnić się, że orteza jest odpowiednio dopasowana. Zbyt ciasna może powodować nadmierne uciskanie, co prowadzi do obrzęku. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub lekarzem, który ją zakładał, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo dopasowana.

Jeśli chodzi o stosowanie leków przeciwzakrzepowych, nie są one typowo zalecane w przypadku takich urazów jak skręcony czy naderwany nadgarstek, chyba że istnieją dodatkowe czynniki ryzyka związane z zakrzepicą. Astma jako taka nie jest przeciwwskazaniem do stosowania leków przeciwzakrzepowych, ale każda decyzja o ich zastosowaniu powinna być skonsultowana z lekarzem.

W przypadku obserwacji nasilonego obrzęku, szczególnie jeśli towarzyszą mu inne objawy, takie jak silny ból, zmiana koloru skóry, czy trudności w poruszaniu palcami, zalecam niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może być konieczne dostosowanie sposobu stabilizacji nadgarstka lub wdrożenie dodatkowego leczenia.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego powrotu do sprawności.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty