Czy taka opuchlizna stopy powinna mnie martwić?

Dzień dobry, w poniedziałek skręciłam kostkę, na nocnej pomocy lekarz zalecił noszenie ortezy przez cały czas, zdejmowanie jej tylko do kąpieli. Robie sobie też zastrzyki przeciwzakrzepowe. I właśnie chciałam zapytać czy to normalne, że stopa jest opuchnięta. Jak zdejmuję ortezę widać, że stopa jest spuchnięta. Powinnam sie tym przejmować i zdejmować ortezę w ciągu dnia czy nie przejmować się, bo opuchlizna jest normalna? Pierwszy raz mam ortezę, wcześniej miałam kostkę w szynie. Nie mam za bardzo porównania, bo szyny nie mogłam ściągać codzinnie. Dlatego proszę o jakąś radę, odpowiedź
KOBIETA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak, opuchlizna jest normalnym objawem po skręceniu kostki i noszeniu ortezy. Jest to naturalna reakcja organizmu na uraz i może utrzymywać się przez kilka dni lub nawet tygodni. W tym czasie ważne jest, aby kontrolować stan opuchnięcia i unikać nadmiernego obciążania kończyny.

Ważne jest, aby nosić ortezę zgodnie z zaleceniami lekarza i nie zdejmować jej bez potrzeby, aby uniknąć dalszych uszkodzeń i przyspieszyć proces gojenia. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości zalecamy konsultację z ortopedą lub fizjoterapeutą.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-opuchlizna-po-zlamaniu-kosci-srodstopia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.