Ćwiczenia fizyczne po skręceniu stawu skokowego

Jestem Klaudia, 2 i pół tygodnia temu skręciłam kostkę z naderwaniem stawu skokowego kostki. Zalecono mi noszenie szyny gipsowej przez 14 dni. Po 14 dniach szynę ściągnęłam opuchlizna i zasinienie prawie zniknęło, mogę chodzić, ale tylko całą stopą i w wolnym tempie, bo inaczej czuję ból. Co należy zrobić? Ćwiczyć nogę czy ją nie nadwyrężać? Po jakim czasie powinnam dojść do pełnej sprawności?

Witam,
proszę stopniowo obciążać kończynę, nie przeciążając jej.
W miarę czasu wróci sprawność w stawie skokowym - trudno powiedzieć czy potrzeba będzie miesiąca, czy kilku.

pozdrawiam!