Jak mam stosować te leki na astmę?

Witam.mam pytanie ponieważ zażywam leki na a stme fostex 200 6 i alvesco 160.przez pewien czas pomagały mi ale teraz po użyciu nastepuje dusznosc bol i pieczenie w klatce piersiowej i dopiero gdzies po 2 godzinach uustępują.pim wieksza dawka tym dluzej sie to utrzymuje.prosze o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dawkowanie leków dostępnych na receptę powinno być bezwzględnie ustalone z lekarzem, który dany lek przepisał. W przypadku wystąpienia u Pana niepokojących objawów, takich jak duszności, bólu i pieczenia w klatce piersiowej, powinien się Pan niezwłocznie skontaktować z lekarzem prowadzącym.

Lek Alvesco ma za zadanie pomóc w zmniejszaniu nasilenia objawów astmy oraz prawdopodobieństwa wystąpienia napadu astmy. Działanie substancji czynnej leku narasta z czasem, dlatego w typowej sytuacji zaleca się codzienne stosowanie aerozolu. Fostex zawiera dwie substancje czynne, które ułatwiają oddychanie i zapobiegają wystąpienia duszności, świszczącego oddechu czy napadowego kaszlu. Lekarz prowadzący z całą pewnością zmieni Panu dawkowanie powyższych leków czy też zaproponuje nowe medykamenty, ewentualnie - w razie potrzeby – zleci Panu dodatkowe badania. Nie jest to możliwe bez dokładnego wywiadu oraz osłuchania płuc.

Zachęcam do zapoznania się z artykułami rozszerzającymi temat:

https://portal.abczdrowie.pl/dusznosci-w-klatce-piersiowej,

https://portal.abczdrowie.pl/astma-pytania-do-lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.