Bezpieczne odstępy pomiędzy szczepionkami na pneumokoki, meningokoki i szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce

Bardzo proszę o informację, jakie są bezpieczne odstępy pomiędzy szczepionkami na pneumokoki, meningokoki i szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce? Syn 5.11.2015 skończy rok.15.10 otrzymał pierwszą dawkę na pneumokoki, druga dawka na pneumokoki wyznaczona jest na 15 grudnia (wg wskazań lekarza syn otrzyma tylko 2 dawki bez 3 przypominającej, dlatego drugi raz po 2 miesiącach). Zależy mi by przed pójściem do żłobka, które planowane jest na styczeń 2016, otrzymał wszystkie szczepienia.

Piotr Pilarski

Pomiędzy jedną a drugą dawką jednej szczepionki musi upłynąć minimum 4 tygodnie. W przypadku szybszego przyjęcia ochrona nie będzie pełna.

Pozdrawiam.