Wysoka gorączka u dziecka po szczepieniu przeciw odrze, śwince i różyczce

Witam serdecznie, Zaszczepiłam córkę na odrę, świnkę i różyczkę szczepionką priorix 27.04.2015r. W niedzielę tj. 3.05.2015r. córka dostała gorączki i dziś jest już 3 dzień gorączkowania do 39,9 stopni. Podaje naprzemiennie paracetamol i ibuprofen. Jak długa może utrzymywać się gorączka? I kiedy powinnam udać się z córką do lekarza?

Michał Springer

Witam, opóźnione pojawienie się gorączki jest typowym Niepożądanym Odczynem Poszczepiennym po szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce. Jeżeli gorączka nie reaguje na leczenie przeciwzapalne i przeciwgorączkowę oraz utrzymuje się już kilka dni, proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam