Biały nalot i suchy kaszel a grzybica

Witam. Od ok. 2 tyg mam na języku bialy nalot. Język jest napuchniety. Od 3 dni mam suchy kaszel. Mieszkam aktualnie w UK. Byłam swojego lekarza rodzinnego ktory bez zrobienia wymazu przypisal mi lek Nystatin i stwierdził że to grzybica. Zażywam go juz 4 ty dzień jednak efektu żadnego. Chciałam zapytać czy to faktycznie może być grzybica a jeżeli tak to czemu przypisany lek nie działa?

Witam. Objawy rzeczywiście sugerują grzybicę. Sugeruję stosować preparat, jeśli nie będzie widocznej poprawy po 7-8 dniach sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym. Jeśli chodzi o stosowanie pamiętajmy żeby jak najdłużej utrzymywać w jamie ustnej płyn.