Czy to normalne przy infekcji oskrzeli i płuc?

Witam, Jakieś 2 tygodnie temu złapałem jakąś infekcje. Ogólnie objawami był kaszel i wysoka temparatura 38-40 stopni po tygodniu wybrałem się do lekarza. Lekarz stwierdził, że są jakieś zmiany w oskrzelach i na jednym płucu. Przepisał mi syrop oraz antybiotyk Amoksiklav. Antybiotyk skończyłem brać w czwartek a nadal mam stan podgorączkowy około 37-37,5 stopnia. Czuje się już lepiej jednak niepokoi mnie że po ponad 2 tygodniach i tygodniu brania antybiotyku nadal utrzymuje się podwyższona temperatura. Czy to normalne przy infekcji oskrzeli i płuc? Czy powinienem się udać jeszcze do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Długotrwałe utrzymywanie się gorączki/stanu podgorączkowego może wskazywać na toczącą się w organizmie infekcję, zapalenie, dlatego zalecamy pomimo wszystko odbyć wizytę u lekarza, który dokładnie Pana osłucha, gdyż zwlekanie z udaniem się do specjalisty może spowodować nawrót reszty objawów oraz pogorszenie stanu zdrowia, pomimo wcześniej przyjmowanego antybiotyku. Poza tym warto byłoby rozszerzyć diagnostykę o RTG, aby ocenić stan płuc oraz badania krwi, które dadzą informacje o ogólnym stanie organizmu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pluc-stany-zapalne-astma-mukowiscydoza-nowotwor

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pluc-w-przebiegu-goraczki-q

https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.