Czy to normalne przy takim przeziębieniu?

Dzień dobry! Od około tygodnia objawy u mnie to katar, kaszel, ból gardła, ewidentnie czuję jak wydzielina spływa po gardle.. od 4 dni pojawiło się szumienie w prawym uchu. Lekarz rodzinny przepisał dicortinef oraz macromax. Wszystkie objawy zaczynają odpuszczać oprócz tego szumu w uchu co mnie najbardziej martwi. Czy to normalne przy takim przeziębieniu?
KOBIETA, 33 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

szum w uchu podczas przeziębienia lub infekcji górnych dróg oddechowych może być związane z obrzękiem i zablokowaniem trąbki Eustachiusza, która łączy gardło z uchem środkowym. Takie zablokowanie może prowadzić do gromadzenia się płynu w uchu środkowym, co może powodować uczucie zatkania, czy szumienia.

Leki przepisane przez lekarza są stosowane do zwalczania infekcji oraz zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęku, co powinno pomóc również w przypadku problemów z uchem.

Jednakże, jeśli szum w uchu nie ustępuje, a zwłaszcza jeśli objaw ten jest uciążliwy lub towarzyszy mu osłabienie słuchu, warto ponownie skonsultować się z lekarzem. Może być potrzebne dalsze badanie, na przykład otoskopia, lub zastosowanie innych leków. Czasami konieczna jest również konsultacja z laryngologiem, szczególnie jeśli problem z uchem utrzymuje się dłużej.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szumy-w-uszach-po-przeziebieniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.