Jak postępować z tym szumem w uchu?

Od kilku dni zauważyłem szum w lewym uchu. Jest on średniego natężenia, i słyszę go tylko gdy wejdę do cichego pomieszczenia, lub gdy kładę się spać. Około lipca zeszłego roku miałem rozpoczęte leczenie górnej prawej 6, przez co od tamtego czasu praktycznie nie używam prawej strony zgryzu. Czy jest się czym martwić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

szum w uszach może mieć wiele przyczyn, należą do nich między innymi urazy przewodu słuchowego, zaburzenia krążenia, infekcje, ekspozycja na głośne dźwięki, a czasami nawet stres. Najlepiej, aby udał się Pan do laryngologa, który zbada słuch i sprawdzi, czy nie doszło do jakiegoś uszkodzenia w obrębie ucha.

Szumy raczej nie powinny mieć powiązania z leczeniem zęba, dlatego dopiero, jeśli inne badania nie wykażą konkretnych przyczyn takiego stanu, będzie można rozważyć szczegółowe badanie zgryzu i stanu zdrowia jamy ustnej, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś ukryte problemy mogące wpływać na występowanie szumów.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.