Ból nogi w łydce u 20-latki

Od jakiegoś czasu boli mnie noga w łydce. Ból ten pojawił się po dużym wysiłku, noga bolała przy chodzeniu i opuchła. Objawy ustąpiły po kilku dniach, jednak teraz znowu się pojawiły. Ból ogranicza mi pełną swobodę chodzenia nasila się przy schodzeniu ze schodów. Jaka może być tego przyczyna?

Witam,
Z Pani opisu wynika, iż przyczyna dolegliwości leży w przeciążeniu mięśni łydki. Oczywiście diagnozę należy potwierdzić u ortopedy jednak jeśli jest trafna wymaga Pani odpoczynku, rehabilitacji, leków p/zapalnych i p/bólowych oraz stosowania podpiętek bądź obcasów.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu