Dlaczego odczuwam ból w tym łokciu?
Miałam wykonany rezonans magnetyczny. Czuję ból w łokciu zespolonym operacyjnie, w którym kiedyś miałam usunięcie zespolenia metalowego. Czy jest możliwość, że coś się stało?

KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
Domyślam się, że jest Pani zaniepokojona bólem łokcia po operacyjnym usunięciu zespolenia metalowego, to zrozumiałe.
Rezonans magnetyczny to bardzo dokładne badanie, które może ujawnić wiele przyczyn bólu, w tym zmiany w tkankach miękkich, stan zapalny, czy problemy z samą strukturą kości po operacji: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-siegamy-po-rezonans-magnetyczny. Przyczyny Pani dolegliwości mogą mieć różnorodne źródło, takie jak przeciążenie, procesy zapalne, czy nawet zmiany degeneracyjne: https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty. To, czy rzeczywiście doszło do jakiegoś uszkodzenia, najlepiej oceni lekarz radiolog na podstawie uzyskanych obrazów oraz lekarz ortopeda, który zna historię Pani leczenia.
Jeżeli rezonans nie wykazał wyraźnych przyczyn bólu, a dyskomfort nadal się utrzymuje, potrzebna będzie konsultacja z ortopedą, który może zlecić dodatkowe badania lub dostosować metodę leczenia do aktualnej sytuacji.
Życzę Pani jak najszybszego ustąpienia dolegliwości i powrotu do pełnej sprawności.