Co oznacza taki zapis w moich wynikach RTG?

dzień dobry, od trzech miesięcy zmagam się z bólem w okolicy łokcia, przy rozprostowaniu ręki i ucisku i podnoszeniu jej do góry, Lekarz zlecił RTG i leki przeciwbólowe. Brałam je kilka dni ale ból wrócił nasilony... Na RTG widnieje zapis: Zaostrzenie krawędzi nadkłykci kości ramiennej - coż to oznacza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, aby sprawdzić przyczynę wspominanych dolegliwości.

Istotną informacją jest fakt, czy w niedalekiej przeszłości doznała Pani jakiegoś urazu, który mógłby przyczynić się do takiego stanu.

Nie wspomniała Pani również, czy występują pewne choroby przewlekłe, głównie reumatyczne, wpływające na stan stawu.

Analizując przedstawiony wynik badania, można by stwierdzić, że prawdopodobnie zaobserwowano zapalenie nadkłykcia kości ramiennej. Jest to zaburzenie w obrębie układu mięśniowo – szkieletowego. Główną przyczyną takiej przypadłości może być przeciążenie mięśni prostowników nadgarstka.

Aby zmniejszyć dolegliwości oraz stan zapalny można spróbować zabiegów rehabilitacyjnych, chociażby laser, czy ultradźwięki, a także przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, a także zastosowanie okładów z lodu.

Z racji odległości, trudno jest całkowicie ocenić Pani stan zdrowia. Proponujemy więc konsultację z lekarzem ortopedą, który po analizie dotychczasowego badania zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/lokiec-tenisisty

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.