Dlaczego mam to wrażenie w obrębie jednego zęba?

Dzień dobry, Od czasu kiedy zaczęłam leczenie ortodontyczne wyczuwam pewien dyskomfort w górnej jedynce. Kiedy dotykam ją dolnymi zębami mam uczucie jakby się ruszała ale jak patrzę w lustro to się nie rusza. Czuję w niej pewnego rodzaju mrowienie. Czy to może być coś poważnego?
KOBIETA, 34 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dyskomfort podczas noszenia aparatu ortodontycznego jest dość częstym zjawiskiem u pacjentów i może być spowodowany naciskiem wywieranym przez aparat, przemieszczaniem się zębów w określone miejsce itp. Dzieje się tak zazwyczaj tuż po wizytach u specjalisty, kiedy to są zmieniane druty, położenie zamków itd.

Warto wiedzieć, że zęby w aparacie ortodontycznym mogą być delikatnie ruchome, ponieważ całe leczenie polega na ich ustawieniu w odpowiedni sposób na konkretne miejsca.

Zazwyczaj wymienione powyżej objawy nie są niczym niepokojącym, jednak w razie dalszych wątpliwości zalecamy kontakt z ortodontą prowadzącym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/zalozenie-aparatu-ortodontycznego

https://portal.abczdrowie.pl/aparat-ortodontyczny-rodzaje-wskazania-przeciwwskazania-i-cena

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-ortodontyczne-co-warto-wiedziec-przed-i-jak-przejsc-przez-ten-proces-w-miare-bezbolesnie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.