Jak skorygować wadę zębów?

Witam, jestem juz po leczeniu ortodontycznym. Niestety na skutek 8 zebow, pokrzywil mi sie dol, na ktory ponownie zalozylam aparat ortodontyczny staly. U gory wykrzywila mi soe dwojka, czy konieczne jest zalozenie aparatu stalego na wszysykie zeby, czy jest jakas metoda aby skorygowac wade, ale nie obciazac zebow ponownym zalozeniem aparatu dla takiej malej wady.

Ósemki nie powodują przesuwania się pozostałych zębów- to nieuregulowane napięcie mięśniowe spowodowane kostną i czynnościową wadą postawy i zgryzu. Proszę sprawdzić czy płaszczyzna zgryzu jest równoległa do linii łączącej uszy - jeśli nie- jest to kolejny powód. Pozdrawiam

Przesuwaniu się zębów po zakończonym leczeniu ortodontycznym zapobiega retainer, czyli aparat retencyjny, który regularnie noszony powinien przeciwdziałać takim sytuacjom. Nie wiem, o jak rozległych zmianach mówimy, ale z pewnością wszystko jest do wyrównania. Nie zawsze trzeba zakładać stały aparat ortodontyczny, dobrym rozwiązaniem dla pacjenta są również aparaty nakładkowe np. Invisalign, których nie montuje się na stałe na zębach, nie mają one łuków, ligatur i zamków. Są to przezroczyste, elastyczne i idealnie dopasowane do zgryzu nakładki, które musimy nosić przez większość dnia (minimum 22 godziny) – wtedy stopniowo wyrównują zgryz. Jest to równie skuteczny rodzaj leczenia, jak ten przeprowadzony na aparatach klasycznych. Co do samych ósemek, to ich nieprawidłowa pozycja i brak miejsca na nie w łuku zębowym może sprzyjać przemieszczaniu się pozostałych zębów. Najlepiej skonsultować się z ortodontą, który rozwieje Pani wątpliwości.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl