Czy aparat retencyjny zmniejszy szparę między zębami?

Witam, Wczoraj zdjęłam aparat po 3,5 roku noszenia. Jednakże dziś już zauważyłam ze między górnymi jedynkami zrobiła mi się niewielka szpara. Aparat retencyjny odbieram dopiero za tydzień. Czy jest szansa na skorygowanie tego aparatem retencyjnym ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

aparaty retencyjny ma za zadanie przede wszystkim podtrzymać i utrwalić efekty leczenia ortodontycznego. Pani nosiła aparat stały ponad 3 lata. Wydaje się, że w tej sytuacji wygląd uzębienia nie powinien budzić zastrzeżeń. Niestety zaraz po zdjęciu aparatu pojawiła się szpara pomiędzy jedynkami. W tej sytuacji warto byłoby porozumieć się z ortodontą, który prowadził Pani leczenie do tej pory. Możliwe, że retencja będzie w stanie poprawić wygląd jedynek. Niemniej jednak to lekarz będzie w stanie ocenić, jakie rozwiązanie w Pani przypadku będzie najlepsze.

Dlatego też trzeba podjąć kontakt z ortodontą tak szybko, jak to możliwe, aby w porę zadziałać i zapobiec dalszemu rozchodzeniu się zębów. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/aparat-ortodontyczny-rodzaje-wskazania-przeciwwskazania-i-cena https://uroda.abczdrowie.pl/aparat-na-zeby-zalecenia-rodzaje-ceny

https://uroda.abczdrowie.pl/aparaty-retencyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.