Dlaczego ta szpara mimo leczenia znów się pojawiła?

Witam, Aparat nosiłam ponad 3 lata nie miałam jakiejś "skompilowanej" wady. Aparat został ściągnięty we wtorek w środę otrzymałam reteiner na górę. A. Już w czwartek pomiędzy dwójka a. Jedynką robiła się szpara pomimo noszenia aparatu retencyjnego ( ściągany tylko do jedzenia). To mnie podłamało wizytę u orto mam za 2 miesiące oczywiście będę dzwoniła ale póki co ortodonta na urlopie Moje pytanie czy z tym Można coś zrobić przecież nie założą mi ponownie aparatu. Po dwóch dniach rozeszły się zęby reteiner nie sprawia że dwójka wraca do jedynki czyli jak było po ściągnięciu. Jestem załamana ta sytuacja po ściągnięciu aparaty nadal wstydzę się swojego uśmiechu czuje się totalnie bezradna.

Bez dokładnej diagnozy bardzo ciężko jest odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Jakaś niezrównoważona siła powoduje rozejście się jedynek. Pozdrawiam