Czy moje zęby będą się krzywić?

Czy po aparacie nakładkowym, zęby bez retencji będą mocno się krzywić ? Moja ortodontka na początku przygody z aparatem nie wspomniała o tym ze retencji nie na w cenie całościowej /12.5) Teraz przyszedł czas na retencji ,e ale niestety nie jestem w stanie zapłacić za kolejny aparat 2 tys. Czy moje zęby bardzo się pokrzywią kiedy zostawię je bez retencji ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

retencja to jeden z etapów leczenia ortodontycznego, który ma za zadanie utrwalić efekty i zapobiegać nawrotom wady. Aparat retencyjny należy nosić bezpośrednio po usunięciu aparatu ortodontycznego. Dotyczy to zarówno aparatów stałych, jak i nakładkowych.

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Być może istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty. Warto zaopatrzyć się w aparat retencyjny, gdyż w przeciwnym razie wada może powrócić, a dotychczasowe leczenie nie przyniesie zadowalających efektów.

Więcej informacji o leczeniu retencyjnym znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów dostępnym pod adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/aparaty-retencyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.