Czy aparat retencyjny ponownie wyprostuje zęby?

Nosiłam aparat stały a następnie retencyjny, jednak po 2 latach zęby wracają do wcześniejszego położenia. Jeśli ponownie będę nosiła ten sam aparat retencyjny sprzed 2 lat, dbając w 100% o jego higenę zęby mają szanse z powrotem ułożyć się estetycznie?

Witam,

Aparat retencyjny wykonywany jest w celu utrzymania efektów leczenia i zazwyczaj należy go nosić już dożywotnio. Niestety jeżeli aparat retencyjny nie był noszony i z tego powodu efekty leczenia się cofnęły to prawdopodobnie będzie konieczne kolejne leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski