Płyta retencyjna po ściągnięciu aparatu

Witam. Aparat stały nosiłem 5 lat, moje wizyty nie były regularne przez to, że przebywam za granicą. Efekt 50 % zadowolenia. Poprosiłem ortodontę o ściągnięcie, ponieważ nie chciałem iść z aparatem do ślubu. Ortodonta zaproponował mi płytę retencyjną, którą już noszę 6 miesięcy i zero efektu:( z tego co wyczytałem to płytę zakłada się w celu retencji po zakończonym leczeniu. Nie dość, że mam krzywe zęby to jeszcze zrobiły mi się ogromne przerwy między 5-tkami po pierścieniach:( Co robić?

Dzień dobry,
niestety źle stojące zęby może wyprostować tylko ponowne leczenie ortodontyczne. Przerwy po pierścieniach albo zamyka się pod koniec leczenia ortodontycznego albo, jeżeli zęby posiadają wypełnienia od strony szpary, można powiększyć wypełnienie. Nie powinno się zostawiać takich przerw ponieważ zbierają się tam resztki jedzenia, które trudno usunąć. W konsekwencji może utworzyć się głęboka kieszeń paradontalna.
Natomiast płyta retencyjna utrzymuje tylko pozycję zębów, wjakiej się znajdują pod koniec leczenia. Dlatego noszenie płyty retencyjne nie poprawi Panuj ustawienia zębów. Musi Pan rozważyć ponowne leczenie ortodontyczne.