Aparat retencyjny po zdjęciu stałego

Witam.Cōrka jutro będzie miała zdejmowany aparat stały.Miała zrobione wycieki i prawdopodobnie też jutro założy ortodonta aparat retencyjny stały gòra/dół .Dziwi mnie jednak,że mam jutro dać zaliczkę już na aparat retencyjny ruchomy.Z tego co czytam,to nosi się go nawet kilka lat.Czy nie wystarczy aparat retencyjny stały?po co ten drugi?Czy nie za szybko bierze odemnie zaliczkę ?

Witam, stały retainer zostanie naklejony tylko na kilka zębów celem podtrzymywania kształtu łuku.
Wyjmowany aparat należy nosić w miarę możliwości jak najczęściej aby nie dopuścić do rozejścia się wszystkich zębów, których dotyczyła korekcja ortodontyczna( a więc gł. w nocy)

pozdrawiam