Czy można zastosować leczenie ortodontyczne?

Witam mam 18 lat i mlecznego zęba jest to górna dwójka na moje nieszczęście jest strasznie mały przez co z daleka wygląda jakbym nie miał zęba.Zastanawiam się nad leczeniem ortodontycznym bo implantu raczej nie da się tam wstawić bo dziura będzie za mała.I tutaj mam pytanie jeśli zdecydowałbym się na stały aparat ile bym musiał czekać żeby ten ubytek zakryły pozostałe zęby?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pański problem z uzębieniem na pewno wymaga konsultacji w pierwszej kolejności ze stomatologiem, a potem z ortodontą. W pytaniu pisze Pan o obecności zęba mlecznego, który przez jego mały rozmiar daje wrażenie braku w uzębieniu. Chciałby Pan wyeliminować tą przerwę dostępnymi metodami leczenia. Wydaje się, że w tej sytuacji lekarz musi ocenić na podstawie wyglądu zębów oraz pantomogramu, jakie są możliwe rozwiązania dla tej sytuacji. Możliwe, że konieczne będzie usunięcie zęba mlecznego i tak jak Pan wspomina, wstawienie implantu lub zastosowanie leczenia aparatem stałym powstałej przerwy. Wszystko będzie zależało od tego jaki będzie rozmiar tego braku w uzębieniu. Na pewno specjaliści dobiorą dla Pana najlepsze rozwiązanie i za jakiś czas będzie mógł się Pan cieszyć skorygowanym wyglądem uzębienia. Jak Pan się domyśla, leczenie ortodontyczne jest niestety dosyć czasochłonne i wymaga cierpliwości. Niejednokrotnie konieczne jest kilka miesięcy lub nawet rok, aby doprowadzić do oczekiwanego efektu. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem stomatologiem i rozpoczęcia leczenia. Serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/aparat-na-zeby-zalecenia-rodzaje-ceny

https://portal.abczdrowie.pl/aparat-ortodontyczny-rodzaje-wskazania-przeciwwskazania-i-cena

https://parenting.pl/zeby-mleczne-co-warto-o-nich-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.