Bóle w klatce piersiowej umiejscowione za górną częścią mostka

Witam, mam 24 lata, od jakiegoś czasu czuję bóle w klatce piersiowej umiejscowione za górną częścią mostka, czasem po jego bokach, ból jest zwykle przeszywający i promieniuje aż do okolicy międzyłopatkowej, często pojawia się przy wdechu. Gdy mierzę ciśnienie w czasie ataku bólu zwykle wynosi ono 100/60 lub mniej, tętno około 60. Ponadto leczę się na chorobę refluksową przełyku (leki z grupy IPP) jak dotąd bez większych efektów. Co może być przyczyną tego przeszywającego bólu? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją choroby refluksowej. Dla pewności, sugeruję ocenę lekarza rodzinnego pod kątem schorzeń układu sercowo-naczyniowego.