Brak apetytu i niechęć do jedzenia u 14-letniego dziecka

Witam moja 14 letnie córka nie chce nic jesc, kiedys jadalismy posiłki wszyscy razem teraz ona zamyka sie w pokoju . Mam wrazenie ze sie głodzi. Przy mnie nie zjadła zadnego posiłku od kilku dni. Mówi ze je w szkole itd ale wiem ze kłamie. Nie wiem co mam zrobic w tym wypadku. Córka jest uparta i nie zgodzi sie na wizyte u zadnego lekarz. Juz kiedys miała podobne problemy po bilansie. Córka ma nadwage. Ma 168cm wzrostu i wazy 72 kg. Czesto mdleje , bylismy na wynikach :zelazo 55, cukier 92

Witam,
może pomoc psychologa byłaby tutaj wskazana.
Może koleżanki i koledzy w szkole dokuczają Pani dziecku i stąd jej niechęć do przyjmowania posiłków w obawie o przytycie.

Witaj,

proszę przestać z nią rozmawiać o tym co i czy zjadła, najlepiej w ogóle z nią nie rozmawiać posiłkach, jedzeniu. Warto spróbować nakłonić ją na wizytę u lekarza, by sprawdzić podstawowe parametry, bo jeśli mimo głodzenia ma nadwagę... to może sprawdzić czo może być tego przyczyną. Na pewno omdlenia nie są strawą naturalną... Proszę się skupić w rozmowach z córką na stanie jej zdrowia, warto poprosić o pomoc osobę, która jest dla niej autorytetem- ciocię, babcię może starszą kuzynkę? Rozmowy powinny przebiegać w spokojnej atmosferze (często w takich przypadkach działa "reguła przekory"- jak czegoś dziecku zabraniamy lub nakazujemy to ono robi wprost na odwrót by nam dobiec- zwłaszcza jak widzi że nam nerwy puszczają). Warto rozważyć również konsultację psychologiczną, ale ważne jest by w tej brała udział cała rodzina.

Trzymam kciuki!!!

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl