Czy taki wynik można uznać za normę?

Witam, natknęłam się na artykuł, w którym zawarta jest informacja, że coraz częściej dolną granicą normy glukozy u dzieci jest 55mg/dL. Jeśli mój syn naczczo oraz dwie godziny po posiłku ma glikemię ponad 60 mg/dL można jeszcze uznać to za normę? Badania hormonalne i poziom insuliny w normach.
KOBIETA, 30 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wartości glukozy we krwi Pani syna, które wynoszą ponad 60 mg/dL na czczo oraz dwie godziny po posiłku, generalnie mieszczą się w zakresie uznawanym za normalny dla dzieci. Normy glukozy mogą różnić się w zależności od laboratorium, ale zwykle u dzieci dolna granica normy na czczo wynosi około 70 mg/dL, a po posiłku wartości powinny powrócić do poziomu poniżej 140 mg/dL.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do zdrowia swojego syna lub wyników jego badań, zawsze warto skonsultować się z pediatrą, aby uzyskać bardziej szczegółową interpretację wyników i indywidualną diagnozę uwzględniającą całościowy stan kliniczny.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/glukoza-badanie-stezenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.