Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników krzywej cukrowej u 27-latki

Dzień dobry, Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej po obciążeniu 75g. Czy stężenie glukozy po 1h jest dobre? Na czczo: 93 1h: 72 2h: 90 Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Co wpływa na glikemię?

Glikemia to poziom glukozy we krwi. Zarówno zbyt niski poziom, jak i zbyt wysoki poziom cukru nie jest dobry dla organizmu. Sprawdź, co wpływa na glikemię.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

normy mówią o poziomie poniżej 92 mg/dl na czczo i poniżej 180 mg/dl po 60 minutach od podania glukozy, a po 2 godzinach – poniżej 140 mg/dl. Inne normy obowiązują dla ciężarnych.

Nic nie wskazuje na zaburzenia pracy trzustki w Pani przypadku, natomiast proszę skonsultować wyniki badań z lekarzem. Ponieważ nie wspomina Pani z jakiego powodu zostało zlecone badanie OGTT, trudno mówić o pewnikach.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-cukrowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy