Ciągłe biegunki, wzdęcia i bóle brzucha 4 miesiące po porodzie

witam . mam bardzo klopotliwy problem . jestem 4 miesiace po porodzie .przez te 4 miesiace mam ciagle biegunki czesto bolesne . mam rowniez wzdecia a jak wypije chociasz lyczka gazowanego to wieczorem mam okropny bol brzucha doprowadzajacy do lez i nie dajacy mozliwosci wyprostowania sie . nie mam pojecia jakie zrobic bania albo jakie leki brac . dolegliwosci te przy dziecku sa bardzo uciazliwe . bardzo prosze o pomoc

Ciąża to czas który zmienia bardzo pracę układu immunologicznego. Jest to bezpośrednio związane z tym co dzieje się w jelitach. ​Przyczyną takich dolegliwości jest najprawdopodobniej zaburzenie flory jelitowej ​i​ stan zapalny błony śluzowej jelit​. Jeżeli trwa to tak długo proponuję wykonać diagnostykę stanu zapalnego jelit i ocenę czy nie namnażają się grzyby z gatunku candida. To po ciąży wysoce prawdopodobne. Można wtedy będzie dobrać odpowiednie terapeutyczne probiotyki i pozbyć się przyczyny problemu. Specjalistyczna diagnostyka jest możliwa do wykonania po uprzedniej konsultacji osobistej bądź telefonicznej celem ustalenia dokładnego zakresu niezbędnych badań. Kontakt telefoniczny: Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia 731-999-150. (Diagnostyka: Katowice, Warszawa)​