Co jeszcze może znaczyć ten suchy kaszel u męża?

Witam. Mój mąż ma od roku czasu suchy męczący kaszel tylko w dzień o określonych godzinach czasem. A czasem od rana do wieczora to bardzo meczy. Tak jakby swędzenie w klatce trochę. Od kaszlu bola go juz pluca, plecy cale, nerki. Miał robione wszystkie badania, 2 razy w szpitalu w tym w szpitalu specjalistycznym pulmonologia. Wszystkie badania ma w porzadku. Miał badania alergii, astmy, kał, przeswietlenia kilka razy, tomografia klatki, spirometria, gastroskopi, bronchoskopie, i wiele wiele innych. Nie wiemy co mamy robić. Każdy lekarz rozkłada ręce nie mają pomysłów. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, albo miał ktoś podobne objawy i wie co to może być. Bardzo proszę o pomoc, nie wiemy już co robić i gdzie szukać pomocy.

Jeśli to alergia, to czasem bywa tak, że badania wypadają ujemne, ale pomagają leki przeciwalergiczne. Wynika to z tego, że nie mamy testów na wszystkie alergeny. Dlatego warto podjąć próbę leczenia.