Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeszcze może znaczyć ten suchy kaszel u męża?

Witam. Mój mąż ma od roku czasu suchy męczący kaszel tylko w dzień o określonych godzinach czasem. A czasem od rana do wieczora to bardzo meczy. Tak jakby swędzenie w klatce trochę. Od kaszlu bola go juz pluca, plecy cale, nerki. Miał robione wszystkie badania, 2 razy w szpitalu w tym w szpitalu specjalistycznym pulmonologia. Wszystkie badania ma w porzadku. Miał badania alergii, astmy, kał, przeswietlenia kilka razy, tomografia klatki, spirometria, gastroskopi, bronchoskopie, i wiele wiele innych. Nie wiemy co mamy robić. Każdy lekarz rozkłada ręce nie mają pomysłów. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, albo miał ktoś podobne objawy i wie co to może być. Bardzo proszę o pomoc, nie wiemy już co robić i gdzie szukać pomocy.
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Jeśli to alergia, to czasem bywa tak, że badania wypadają ujemne, ale pomagają leki przeciwalergiczne. Wynika to z tego, że nie mamy testów na wszystkie alergeny. Dlatego warto podjąć próbę leczenia.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy