Co mam robić z tym odczuciem zatkanego ucha?

Po zapaleniu zatok i antybiotyku zaczęło zatykać mi się lewe ucho. Poza zatkaniem było kłucie i swędzenie w uchu - zastosowałem krople do uszu otalgan przeciwbólowe i przeciwzapalne. Objawy bólowe minęły ale zatkanie dopiero powoli znikało po pewnym czasie, jednak nadal nawraca szczególnie po śnie. Mam odwieczny problem ze spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła i refluksem. Czasem czuję jakby część żuchwy z lewej strony była lekko drętwa. Ucho zaczęło się dotykać po lekach ziołowych na zatoki. Dodam że krótko przed problemami pracowałem na chłodni 2 stopnie i lewą stroną twarzy była wystawiona na podmuch tej temperatury (sposób siedzenia na wózku i jazda po magazynie). Mimo czapki nie uniknąłem problemów. Czy temperatura działająca na twarz przez trzy miesiące co noc mogła doprowadzić do jakiś zwyrodnień?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

odczucie zatkanego ucha może mieć wiele przyczyn. W pytaniu pisze Pan, że w ostatnim czasie przeszedł zapalenie zatok. Zastosowano leczenie antybiotykiem, a po nim zaczęło zatykać się jedno ucho.

Możliwe, że infekcja oraz przebyte leczenie spowodowały taką dolegliwość. Dodatkowo w treści wspomina Pan o ostatniej pracy i czasie spędzonym w pomieszczeniach chłodniczych. Niestety, nie można wykluczyć negatywnego wpływu tej pracy na Pańskie zatoki i uszy. Najlepiej byłoby w tej sytuacji udać się do lekarza laryngologa, aby zbadać stan faktyczny uszu oraz gardła.

Możliwe, że lekarz zaleci wykonanie badań obrazowych np.: TK zatok czy czynnościowych w postaci badania słuchu. Po uzyskaniu wyników możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego eliminującego te dolegliwości. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/woskowina

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zatkane-ucho

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-objawy-przyczyny-leczenie-i-powiklania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.